XVI Mikołajkowy Integracyjny Turniej „BOCCIA”

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Boccia XVI Mikołajkowy Integracyjny Turniej „BOCCIA”

W dniu 18 grudnia 2018 roku, w Hali Sportowej przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 w Jaworznie odbył się XVI Mikołajkowy Integracyjny Turniej Boccia. Turniej został zorganizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Turniej uświetnił cykl imprez z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy otrzymali flagi i kotyliony upamiętniające tą szczególną dla Polaków rocznicę.

W turnieju wzięło udział około 100 zawodników – ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaworznie, z Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie, z WTZ Jaworzno, z WTZ Libiąż, uczniowie z Jaworznickich szkół, uczniowie ZSO nr 5 w Sosnowcu. Jak co roku nie zawiedli najmłodsi zawodnicy –  dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jaworznie, Przedszkola Miejskiego nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie, Niepublicznego Przedszkola Wielospecjalistycznego „Mali Zdobywcy” w Jaworznie. Wszystkie przedszkolaki, niezależnie od wywalczonego miejsca otrzymały medale, słodycze i upominki.

Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach – przedszkolaki, początkujący oraz zaawansowani. Wyniki w poszczególnych kategoriach:

W kategorii I – dla początkujących, wzięło udział 8 drużyn.

1 miejsce: SOSW im. JPII w Jaworznie – Tomasz Larysz, Jarosław Petrykowski, Tomasz Radko,

2 miejsce: SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie – Wosik Zuzanna, Sawiak Kalina, Żurawska Kalina,

3 miejsce: ŚDS w Jaworznie – Anita Majewska, Bartosz Cieśla, Dariusz Świadek,

W kategorii II – dla zaawansowanych wzięło udział 18 drużyn

1 miejsce: SP nr 12 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Jaworznie – Aleksandra Oleksy, Wojciech Wosik, Jakub Chrząstek,

2 miejsce: ZSO nr 5 w Sosnowcu – Oliwia Rogowska, Kamil Skóra, Krzysztof Koczur,

3 miejsce: SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie – Pawlak Justyna, Załęska Aniela, Michałek Małgorzata,

Zawodnicy otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy oraz darczyńców od wielu lat wspierających naszą działalność – Panią Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie, Firmę FUD-MEN, ART-COM, TAURON Wydobycie, Biuro-Land, Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o, Urząd Miasta w Jaworznie. Poczęstunek zapewniła Ciastkarnia Jerzego i Urszuli Palka oraz Firma Kaufland  Jaworzno. W prowadzeniu Turnieju pomagali Harcerze ZHP z Hufca Jaworzno. Nad bezpieczeństwem medycznym czuwał Pan Jacek Pajor z Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa Medycznego Pana Adriana Ucińskiego w Dąbrowie Górniczej, któremu pragniemy serdecznie podziękować za poświęcony nam czas.

Mieliśmy przyjemność gościć na turnieju Panią Marię Materla Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych, Panią Mariolę Dudek pełniąca obowiązki Naczelnika wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej, Panią Ilonę Janus Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 z oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie oraz Pana Tadeusza Kaczmarka Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą i koleżeńską rywalizację oraz gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy Wszystkim za pomoc w tworzeniu i rozwijaniu środowiska przyjaznego osobom niepełnosprawnym w naszym mieście.

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Mirosław Kempka