• English
  • Deutsch
KRS: 0000270272    Nr konta: 06 1020 2528 0000 0102 0184 9595

X Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Osób z Niepełnosprawnością

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności X Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Osób z Niepełnosprawnością

      W dniu 6 lipca 2019 r. w Jaworznie, na stawie „Grajdołek” po raz 10 odbyły się Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie dla Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorami zawodów była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” wspólnie z Kołem PZW nr 94 Jeleń przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna.

Rywalizacja  odbywała się metodą spławikową na jedną wędkę, zawodnicy mogli korzystać z pomocy opiekunów. W zawodach uczestniczyło 18 niepełnosprawnych wędkarzy z różnych rejonów kraju. Zawody dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście odbywają się cyklicznie i są jednymi z największych tego typu zawodów w Polsce. Dzięki dobrej organizacji i wsparciu jakie otrzymujemy od firm i instytucji oraz pomocy wędkarzy z PZW, zawody w Jaworznie cieszą się coraz większą popularnością wśród niepełnosprawnych wędkarzy.

Nagrody i trofea dla uczestników ufundował Prezydent Miasta Jaworzna,  firma Fud-Men, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy”.

Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc w organizacji zawodów darczyńcom oraz członkom koła PZW nr 94 Jeleń.

Informacje prasowe: http://www.jaw.pl/2019/07/wedkowali-na-grajdolku/

Komentarze