Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Wędkarstwo VIII Ogólnopolskie Integracyjne Zawody wędkarskie osób niepełnosprawnych na Grajdołku

W dniu 02.07.2017 roku na stawie Grajdołek w Jaworznie odbyły się ósme ogólnopolskie integracyjne zawody wędkarskie dla osób z niepełnosprawnością organizowane przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Ratownik Górniczy” wspólnie z Kołem PZW nr 94 Jeleń.

Zawody organizowane w Jaworznie to jedna z większych tego typu imprez cyklicznych w Polsce. W tym roku do zawodów zgłosiło się 22 niepełnosprawnych zawodników m, in, z Warszawy, Skierniewic, Chrzanowa, Imielina, Mikołowa.  Jaworzno reprezentowali zawodnicy z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym  “Ratownik Górniczy” : Mateusz Proksa, Marcin Sienkiewicz, Marek Mikołowski, Marcin Starowicz, Mariusz Chodacki i oczywiście założyciel Fundacji Mirosław Kempka. Rywalizacja odbywała się metodą spławikową na jedną wędkę.

Zawody miały charakter integracyjny. Zawodnikom niepełnosprawnym pomagały osoby pełnosprawne. Byli to członkowie koła PZW 94 Jeleń oraz przyjaciele Fundacji „Ratownik Górniczy”. Najlepsi uczestnicy otrzymali puchary. W tym roku pierwsze miejsce zdobył Eugeniusz Błaszczak z Warszawy, drugie miejsce Przemysław Supera, trzecie miejsce Stanisław Pięcek ze Skierniewic. Zawodnicy Fundacji „Ratownik Górniczy” Marcin Sienkiewicz i Mateusz Proksa zajęli ex aequo czwarte miejsce. Puchar za największą rybę otrzymał Jarosław Zieliński z Chrzanowa.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” składa podziękowania dla Trenerów i Darczyńców: Zbigniewa Jary, Piotra Odrzywołka, Grzegorza Zonika oraz Pana Prezesa Józefa Sojki i całego Zarządu Koła PZW 94 Jeleń, Pana Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusza Kaczmarka,  Firmy FUD-MEN, Firmy AC Pokale .

abs