• English
  • Deutsch
KRS: 0000270272    Nr konta: 06 1020 2528 0000 0102 0184 9595

Puchar Świata „Szabla Kilińskiego”

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Szermierka Puchar Świata „Szabla Kilińskiego”

W dniach 14 – 17 lipca 2016 roku, w Warszawie odbyła się XVI edycja Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego” w szermierce na wózkach. Organizatorem Pucharu Świata był Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa. Zawodnicy walczyli w trzech broniach: szpada, floret oraz szabla. Nasze miasto Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” reprezentowali Patrycja Haręza oraz Mateusz Proksa. Pierwszego dnia Mateusz wziął udział w konkurencji szpada mężczyzn, w kategorii B. W pojedynku z zawodnikiem z Węgier, lepszy okazał się przeciwnik. Mateusz zajął w klasyfikacji 12 miejsce. Patrycja w szpadzie kobiet, kategorii B pokonała zawodniczkę z Ukrainy i weszła do ósemki, a następnie walcząc o wejście do czwórki trafiła na koleżankę z Polski, Martę Makowską, z którą przegrała 12:15. Ostatecznie uplasowała się na 7 miejscu. Kolejny dzień okazał się szczęśliwy dla Patrycji. W szabli kobiet kategorii B Patrycja najpierw wygrała pojedynek z zawodniczką z Grecji 15:2 i weszła do czwórki. Następnie walcząc o wejście do finału z zawodniczką z Gruzji, musiała uznać jej wyższość, zajęła ostatecznie trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. Sukcesy naszych zawodników są wynikiem ich ciężkiej pracy podczas treningów. Wielki udział mają w tym trenerzy naszych zawodników – Michał Morys i Marcin Kozłowski. Podziękowania należą się również rodzinie i znajomym za wsparcie i dopingowanie na zawodach. Uprawianie szermierki na tak wysokim poziomie i udział w zawodach o międzynarodowej randze nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego ze strony firmy SKOK „Jaworzno”, naszej Fundacji i MCKiS. Jesteśmy dumni, że Patrycja z Mateuszem godnie reprezentują nasze miasto Jaworzno na arenie międzynarodowej. Gratulujemy sukcesów i trzymamy mocno kciuki za kolejne wyjazdy naszych zawodników.