Puchar Świata „Szabla Kilińskiego”

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Szermierka Puchar Świata „Szabla Kilińskiego”

W dniach 3-9 lipca 2018r. odbyły się w Warszawie zawody Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego” w szermierce na wózkach, w których wystąpili zawodnicy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy”: Patrycja Haręza, Szymon Lazar i Mateusz Proksa. 5 lipca w szpadzie w kategorii B walczyła Patrycja, która wygrała wszystkie walki w swojej grupie i w 1/8 trafiła na zawodniczkę z Białorusi Anastasiye Kastsiuchkovom, którą po bardzo zaciętej i wyrównanej walce pokonała 15:14. W następnej rundzie 1/4 Patrycja skrzyżowała szpadę z późniejszą triumfatorką zawodów Ukrainkom Tetianom Pozniak, z którą po bardzo taktycznym pojedynku przegrała 6:3 zajmując ostatecznie wysokie 6 miejsce. 6 lipca w szpadzie w kategorii B uczestniczyli Szymon oraz Mateusz. Szymon przegrał soje wszystkie grupowe walki i zajął 37 miejsce w zawodach, natomiast Mateusz wygrał cztery z pięciu swoich grupowych walk i w 1/16 walczył z Węgrem Istvanem Gergelyem przegrywając jednym trafieniem 15:14 i ostatecznie zajmując 19 miejsce. 7 lipca Patrycja walczyła w szabli w kategorii B gdzie w grupie wygrała trzy z czterech walk i w 1/8 spotkała się z Włoszkom Rosannom Pasquino, z którą wygrała 15:12. W 1/4 Patrycja walczyła z Ukrainkom Tetianom Pozniak, z którą przegrała 15:6 i zajęła 5 miejsce. 8 lipca Patrycja wraz z koleżankami Jadwigą Pacek Martą Fidrych i Renatą Burdoń wzięły udział w zawodach drużynowych w szpadzie i po przegranej z Francuzkami 45:43 uplasowały się na 8 miejscu.
Zawodnicy dziękują trenerom Michałowi Morysowi i Darii Haręzie, Fundacji „Ratownik Górniczy”, MCKiS Jaworzno i AWF Katowice, SKOK „Jaworzno” za wsparcie i pomoc w treningach.