• English
  • Deutsch
KRS: 0000270272    Nr konta: 06 1020 2528 0000 0102 0184 9595

Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Szermierka Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach

W dniach od 17 do 22 maja 2016 we Włoskim Casale Monferrato odbyły się Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach. Były to pierwsze Mistrzostwa Europy, w których Patrycja Haręza wzięła udział i reprezentowała nasze miasto Jaworzno. Patrycja startowała w trzech broniach: szpada, floret, szabla. W szpadzie kategorii B startowało 18 zawodniczek. Patrycja uplasowała się na 11 miejscu przegrywając z koleżanką z reprezentacji Martą Makowską wielokrotną medalistką Igrzysk Paraolimpijskich. We florecie Patrycja przegrywając z Rosjanką ostatecznie zajęła 13 miejsce. Trzeciego dnia Patrycja startowała w szabli kategorii B. O wejście do czwórki Patrycja przegrała 14:13 z Rosjanką, ostatecznie zajmują 5 miejsce w Europie. Czwarty dzień okazał się szczęśliwym dla naszych reprezentantek, gdyż w szpadzie drużynowej, w której brała udział również Patrycja dziewczyny zdobyły brązowy medal. Ostatniego dnia zawodów reprezentacja kobiet wystartowała w drużynowej szabli i pokonują Francję weszła do finału. Niestety drużyna ukraińska okazała się silniejsza. Nasze dziewczyny przegrywając w meczu finałowym 31:45 zajęły 2 miejsce. Zadowolona ze swoich sukcesów Patrycja powiedziała nam „Jestem bardzo szczęśliwa i pragnę serdecznie podziękować za wsparcie finansowe i wyposażenie mnie w niezbędny sprzęt szermierczy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy”, a także Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu Jaworzno oraz SKOK Jaworzno. Podziękowania należą się przede wszystkim trenerom Michałowi Morysowi oraz Marcinowi Kozłowskiemu, którzy od paru lat poświęcają mi swój cenny czas, gdyby nie oni to nie byłoby tych wszystkich wspaniałych wyników i medali. Dziękuję także rodzinie, sparingpartnerom i znajomych za wsparcie, motywowanie mnie i kibicowanie na każdych zawodach. Serdecznie dziękuję Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach za udostępnianie hali szermierczej do treningów.