XIV Mikołajkowy Integracyjny Turniej boccia

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Boccia XIV Mikołajkowy Integracyjny Turniej boccia

Dnia 6 grudnia 2016 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie odbył się XIV Mikołajkowy Integracyjny Turniej Boccia zorganizowany przez naszą Fundację wspólnie z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Turniej został zorganizowany z okazji 10-lecia działalności Fundacji i został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.
W zawodach uczestniczyli Wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaworznie, z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Jaworznie, WTZ Jaworzno, WTZ Libiąż. Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie. Dzieci z przedszkoli nr 24 i 12 oraz z Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie. Uczniowie z Gimnazjum nr 3, 4, 5, 7, ze Szkół Podstawowych nr 3, 7, 10, 20, 22, z LO nr 3 w Jaworznie oraz uczniowie ZSO nr 5 w Sosnowcu. Ogólnie w zawodach wzięło udział 97 zawodników.

Wyniki:
Kategoria przedszkolaków: 1 miejsce – Kacper Maczaluk
2 miejsce – Amelia Biel
3 miejsce – Maksymilian Sowa

Kategoria zaawansowani: 1 miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 4
2 miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 7
3 miejsce – drużyna z LO nr 3

Kategoria początkujący: 1 miejsce – drużyna z Ośrodka Rehabilitacyjno-
Wychowawczego
2 miejsce – drużyna z Szkoły Podstawowej nr 3
3 miejsce – drużyna z Specjalnego Ośrodka Szkolno –
Wychowawczego

Nagrody ufundowali: Urząd Miejski w Jaworznie, firmy SKOK „Jaworzno, FUDMEN, ART.-COM, TAURON Wytwarzanie oraz Pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych Pani Maria Materla.
Poczęstunek zapewniła ciastkarnia Pani Urszuli i Jerzego Palka w Jaworznie
W prowadzeniu turnieju pomagali nam Harcerze z Hufca Jaworzno oraz Wolontariusze ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.