Puchar Świata w szermierce na wózkach w Stadskanaal w Holandii.

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Szermierka Puchar Świata w szermierce na wózkach w Stadskanaal w Holandii.

W dniach 13, 14, 15 maja odbył się kolejny etap Pucharu Świata w Holenderskim  Stadskanaal . Polacy znów pokazali że są w czołówce !!!  W pierwszym dniu zawodnicy reprezentacji Polski Norbert Całka wywalczył srebrny medal w szpadzie kat.A, Jacek Gaworski wywalczył brązowy medal we florecie kat. B oraz nasza zawodniczka Patrycja Haręza zdobyła brązowy medal w szpadzie kat.B. Emocji nie brakowało i atmosfera była napięta ale zawodnicy się nie poddawali w ostatnim dniu Polacy aż czterokrotnie stawali na podium. Złoto w szabli kat.B  wywalczył Adrian Castro, zawodniczka Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy”  Patrycja Haręza zdobyła brązowy medal w szabli oraz srebrny medal wywalczyła wraz z koleżankami z drużyny  Renatą Burdon i Martą Fidrich. Panowie Rafał Ziomek, Norbert Całka, Michał Nalewajek i Zbigniew Wyganowski także stanęli na drugim stopniu podium zdobywając srebrny medal drużynowo !!!

Zawody w Holandii reprezentacja Polski kończy z dorobkiem 7 medali💪.  Gratulacje dla wszystkich zawodników !!!