Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Osób z Niepełnosprawnością

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Wędkarstwo Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Osób z Niepełnosprawnością

W dniu 7 lipca w Jaworznie, na stawie „Grajdołek” po raz IX odbyły się Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie dla Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorami zawodów była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” wspólnie z Kołem PZW nr 94 Jeleń przy wsparciu Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna. Rywalizacja odbywała się metodą spławikową na jedną wędkę, zawodnicy mogli korzystać z pomocy opiekunów. W zawodach uczestniczyło 21 niepełnosprawnych wędkarzy z różnych rejonów kraju. Zawody dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście odbywają się cyklicznie i są jednymi z największych tego typu zawodów w Polsce. Dzięki dobrej organizacji i wsparciu jakie otrzymujemy od firm i instytucji oraz pomocy wędkarzy z PZW, zawody w Jaworznie cieszą się coraz większą popularnością wśród niepełnosprawnych wędkarzy. Nagrody i trofea dla uczestników ufundował Prezydent Miasta Jaworzna, firma Fud-Men oraz PZW Katowice. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji zawodów darczyńcom oraz członkom koła PZW nr 94 Jeleń.

Materiały filmowe i prasowe:

Wędkarze z całej Polski przyjechali do Jaworzna