Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Wędkarstwo II miejsce w Zawodach Wędkarskich o Puchar Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce Ochaby Wielkie

W dniu 19.05.2018 roku w Ochabach Wielkich na łowisku Pod Borem, odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce. W zawodach udział wzięło 20 ekip wędkarskich organizacji ze wszystkich spółek węglowych, oraz tradycyjnie koledzy ratownicy z KGHM Polska Miedź/ Oddział ZG Rudna i Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Dzięki zaproszeniu od naszych kolegów organizatorów, pierwszy raz w zawodach wzięli udział nasi zawodnicy z sekcji Wędkarstwa Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” z Jaworzna w składzie Mirosław Kempka, Mateusz Proksa i Marcin Sienkiewicz, którzy zajęli w zawodach drugie miejsce wyciągając w sumie 11,6 kg ryby (Jesiotr 8000g i dwa karasie 2000g i 1600g), ustępując pola zwycięzcom zawodów, ekipie z KWK ” Bielszowice”, która wyciągnęła13,5 kg ryby (karp 12500g i jaź 1000g). Trzecie miejsce zdobyła drużyna z KWK ” Knurów – Szczygłowice. Fundacja składa wielkie podziękowania dla organizatorów w szczególności dla kolegów z Zakładowej Organizacji ZZRG w Polsce przy Polskiej Grupie Górniczej, którzy zorganizowali zawody, sędziom którzy musieli niejednokrotnie zmierzać wokół łowiska, aby na bieżąco ważyć zdobyte trofea, które później trzeba było z powrotem wpuścić do stawu. Wielkie podziękowania dla naszych trenerów Piotra Odrzywołka i Stanisława Nęcka bez nich było by ciężko! oraz wszystkich uczestników i gratulacje dla zwycięzców.