• English
  • Deutsch
KRS: 0000270272    Nr konta: 06 1020 2528 0000 0102 0184 9595

Dwa medale Patrycji na Mistrzostwach Świata w szermierce na wózkach

Fundacja Ratownik Górniczy Aktualności, Szermierka Dwa medale Patrycji na Mistrzostwach Świata w szermierce na wózkach

Około 200 zawodników z 31 krajów wzięło udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w szermierce na wózkach, które odbyły się na Węgrzech w miejscowości Eger w dniach 18 – 23 września 2015 roku. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: szpada, szabla i floret, indywidualnie oraz drużynowo. Patrycja Haręza – zawodniczka Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” i Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, swoje pierwsze walki stoczyła we florecie kategorii B. W grupie wygrała 2 walki, a przegrała 3. Walcząc o wejście do 16-tki z zawodniczą z Polski, trafiła na mocną zawodniczkę z Chin i niestety nie udało jej się wejść do 8-ki. Ostatecznie zajęła 16 miejsce na 26 kobiet. Kolejny dzień przyniósł Patrycji niesamowite szczęście. W swojej grupie wygrywając 4 walki i przegrywając 1 zajmowała w rankingu trzecie miejsce. Następnie wygrywając z zawodniczką z Niemiec weszła do czwórki, gdzie przegrała 15:10 z zawodniczką z Gruzji. Ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal. Patrycja wraz ze swoimi koleżankami walczyła również w drużynowej szabli kobiet. Wygrywając z drużyną z Gruzji weszły do najlepszej trójki, a następnie tocząc ciężki bój z zawodniczkami z Ukrainy przegrały w finale, zajmując 2 miejsce.
Chciałabym na pierwszym miejscu podziękować swoim trenerom Michałowi Morysowi i Marcinowi Kozłowskiemu, którzy poświęcili mi dużo czasu, aby jak najlepiej przygotować mnie do zawodów, wspierali mnie i motywowali do ciężkiej pracy – mówi Patrycja. Podziękowania należą się również rodzinie i znajomym, którzy trzymali za mnie kciuki w kraju, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu i firmie SKOK „Jaworzno” za wsparcie finansowe, oraz AWF-owi Katowice za udostępnianie sali treningowej, bez tego byłoby naprawdę ciężko – wspomina Patrycja. Patrycja Haręza jest dumna z tego, że mogła reprezentować Polskę na arenie światowej, a przede wszystkim swoje rodzinne miasto.